Stavíme z IZOBLOKU

Stavební stěnové díly jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, a to jak při výrobě, tak při samotném stavění. Přeprava se minimalizuje díky nízké hmotnosti tvárnic, které se dopravují bez palet a balících fólií. Stavební materiály potřebné pro hrubou stavbu zdí se omezí pouze na tvárnice, beton a malé množství výztuže. Stavební systém skládání dvou typů tvárnic (základní a rohová) „na sucho“ bez jakýchkoliv spojovacích či stabilizačních prvků a jejich zalití betonem je velmi rychlý a jednoduchý.

výhody

Výhody

Ekologické

Ekologické

IZOBLOK šetří přírodu. K výrobě tvárnic používáme kromě cementu a vody dřevní štěpku, která vzniká jako odpadní materiál při zpracování dřeva. Protože je IZOBLOK oproti jiným stavebním materiálům výrazně lehčí, snižuje se také ekologická zátěž během přepravy, navíc jej dodáváme bez palet a igelitových fólií.
Skvělá izolace tepla

Skvělá izolace tepla

Výborné tepelné vlastnosti IZOBLOKu zajišťuje vrstva izolace, kterou již během výroby instalujeme dovnitř tvárnice. Izolaci tak chrání před mechanickým poškozením a povětrnostními vlivy čtyři centimetry dřevocementového materiálu. Nemusíte tak dodatečně zateplovat stavbu.
Snižuje vnější hluk

Snižuje vnější hluk

Dřevocementový materiál tvárnic má vynikající zvukové vlastnosti. IZOBLOK výrazně snižuje hladinu zvuku pronikajícího do stavby z vnějšku a napomáhá tak vytvářet pohodovou atmosféru v bytu a společných prostorech bytových domů.
Odolnost

Odolnost

A to jak proti nízkým a vysokým teplotám, slunečnímu záření, vlhku a zimě. Tyto vlastnosti má IZOBLOK i přes svoji nízkou hmotnost, díky které se vám bude lépe a jednodušeji stavět. Povrch tvárnic je rovný a hrubý, proto tvoří výborný podklad pro omítky.
Prodyšnost

Prodyšnost

Izolační vrstva uvnitř tvárnic IZOBLOK je pravidelně přerušována spojovacími žebry, která umožňují odchod vodních par z interiéru, odvádějí nadbytečnou vlhkost a předcházejí plísním. Stavba proto takzvaně dýchá a bydlení v domech z IZOBLOK je zdravější.
Lehká manipulace

Lehká manipulace

Díky preciznímu tvarování IZOBLOKových dílů a jejich nízké hmotnosti se výstavba provádí jednoduše ručně, “na sucho” bez spojovacího materiálu. Dřevocementové tvárnice při stavbě plní funkci ztraceného bednění. Lze je řezat a frézovat podle individuální potřeby například pro instalaci rozvodů.
Stabilita

Stabilita

Stavby z IZOBLOKu jsou velmi stabilní. Při použití dřevocementových tvárnic, které slouží jako ztracené bednění, navíc odpadá nutnost používat armaturu. Můžete tak zdít až do výšky druhého patra jen s pomocí IZOBLOKu a betonu. Při stavbě výškových budov jistě oceníte i nízkou hmotnost tvárnic.
Požární odolnost

Požární odolnost

IZOBLOKové tvárnice mají vynikajicí protipožární vlastnosti. Dřevocementový materiál, ze kterého jsou vyrobené, je totiž nehořlavý. Splňuje tak přísné požadavky požární bezpečnosti při stavbě rodinných a bytových domů i komerčních staveb.
Český výrobek

Český výrobek

Ano, i to je velká výhoda. Podporujeme domácí ekonomiku, dáváme práci lidem v České republice a naše výrobky necestují týdny v kontejnerech po moři. Výborné vlastnosti tvárnic IZOBLOK u nás prověřují obyvatelé desítek bytových a rodinných domů.

postupy

Postup výroby

Dřevocementové tvárnice jsou stěnové díly velkého formátu, určené pro suché zdění, splňující všechny požadavky na moderní výstavbu. Pozitivní vlastnosti dřeva použitého k výrobě a technologické postupy eliminující jeho negativní vlastnosti zaručují vynikající technické parametry stěn.

0
Image
Spojení dřevní stěpky a cementu
Smícháním mineralizované smrkové štěpky, cementu a vody vznikne dřevobeton, který se v ocelové formě vibrolisu tvaruje do dutinové tvárnice. Ta frézováním získá přesný tvar.
0
Image
Tvárnice v kombinaci s betonem
Tvárnice pak slouží jako ztracené bednění pro výplňový beton a jako nosič vložené tepelné izolace a omítek. Při své velikosti je lehká, mrazuvzdorná a odolná proti ohni.
0
Image
Stavby rodinné, bytové, občanské i průmyslové
Stavební stěnové díly z dřevocementu jsou vhodné pro stavbu jakéhokoliv stavebního objektu, od rodinných domů přes nízkoenergetické bytové domy, průmyslové stavby a stavby občanské vybavenosti. Velké uplatnění mají také při tvorbě protihlukových zábran u silnic a železnic.
Chybí jméno
Chybí kontaktní email
Chybí příjmení
Chybí telefon
Neplatný vstup