×

 • MFC - MORFICO

  MORFICO s.r.o. byla založena v roce 1991 jako stavební firma se specializací na povrchové úpravy průmyslových betonových podlah a ploch. V současné době nabízíme široký sortiment výrobků, nacházejících uplatnění v moderním způsobu výstavby bytových, občanských i průmyslových staveb. Vývoji vlastních materiálů z tuzemských surovin zajišťuje nejvyšší kvalitu.

  Více

 • MFC - FLOORING

  Úprava průmyslových betonových ploch je naší specializací. Vyráběné materiály jsou určené pro vyrovnávací vrstvy nových i starých podlah, či jako podkald pro konečnou povrchovou úpravu betonových ploch, pro opravy lokálních prasklin a výtluků, pro nášlapné vrstvy průmyslových podlah a pro lepení obkladů, dlažeb a zateplovacích systémů.

  Více

 • MFC - NOVINKY

  ANHYDRIT JIŽ NABÍZÍME I V PRAZE! Součástí našeho nového areálu v Tuklatech u Prahy je i sklad suchých cementových směsí!

 • MFC
  +
 • cs
MFC
+

Stavíme z IZOBLOKU

Stavební stěnové díly jsou velmi šetrné k životnímu prostředí, a to jak při výrobě, tak při samotném stavění. Přeprava se minimalizuje díky nízké hmotnosti tvárnic, které se dopravují bez palet a balících fólií. Stavební materiály potřebné pro hrubou stavbu zdí se omezí pouze na tvárnice, beton a malé množství výztuže. Stavební systém skládání dvou typů tvárnic (základní a rohová) „na sucho“ bez jakýchkoliv spojovacích či stabilizačních prvků a jejich zalití betonem je velmi rychlý a jednoduchý.

Výhody

 • Ekologické

  IZOBLOK šetří přírodu. K výrobě tvárnic používáme kromě cementu a vody dřevní štěpku, která vzniká jako odpadní materiál při zpracování dřeva. Protože je IZOBLOK oproti jiným stavebním materiálům výrazně lehčí, snižuje se také ekologická zátěž během přepravy, navíc jej dodáváme bez palet a igelitových fólií.

 • Skvělá izolace tepla

  Výborné tepelné vlastnosti IZOBLOKu zajišťuje vrstva izolace, kterou již během výroby instalujeme dovnitř tvárnice. Izolaci tak chrání před mechanickým poškozením a povětrnostními vlivy čtyři centimetry dřevocementového materiálu. Nemusíte tak dodatečně zateplovat stavbu. 

 • Snižuje vnější hluk

  Dřevocementový materiál tvárnic má vynikající zvukové vlastnosti. IZOBLOK výrazně snižuje hladinu zvuku pronikajícího do stavby z vnějšku a napomáhá tak vytvářet pohodovou atmosféru v bytu a společných prostorech bytových domů.

 • Odolnost

  A to jak proti nízkým a vysokým teplotám, slunečnímu záření, vlhku a zimě. Tyto vlastnosti má IZOBLOK i přes svoji nízkou hmotnost, díky které se vám bude lépe a jednodušeji stavět. Povrch tvárnic je rovný a hrubý, proto tvoří výborný podklad pro omítky.

 • Prodyšnost

  Izolační vrstva uvnitř tvárnic IZOBLOK je pravidelně přerušována spojovacími žebry, která umožňují odchod vodních par z interiéru, odvádějí nadbytečnou vlhkost a předcházejí plísním. Stavba proto takzvaně dýchá a bydlení v domech z IZOBLOK je zdravější.

 • Lehká manipulace

  Díky preciznímu tvarování IZOBLOKových dílů a jejich nízké hmotnosti se výstavba provádí jednoduše ručně, “na sucho” bez spojovacího materiálu. Dřevocementové tvárnice při stavbě plní funkci ztraceného bednění. Lze je řezat a frézovat podle individuální potřeby například pro instalaci rozvodů.

 • Stabilita

  Stavby z IZOBLOKu jsou velmi stabilní. Při použití dřevocementových tvárnic, které slouží jako ztracené bednění, navíc odpadá nutnost používat armaturu. Můžete tak zdít až do výšky druhého patra jen s pomocí IZOBLOKu a betonu. Při stavbě výškových budov jistě oceníte i nízkou hmotnost tvárnic.

 • Požární odolnost

  IZOBLOKové tvárnice mají vynikajicí protipožární vlastnosti. Dřevocementový materiál, ze kterého jsou vyrobené, je totiž nehořlavý. Splňuje tak přísné požadavky požární bezpečnosti při stavbě rodinných a bytových domů i komerčních staveb.

 • Český výrobek

  Ano, i to je velká výhoda. Podporujeme domácí ekonomiku, dáváme práci lidem v České republice a naše výrobky necestují týdny v kontejnerech po moři. Výborné vlastnosti tvárnic IZOBLOK u nás prověřují obyvatelé desítek bytových a rodinných domů.

Postup výroby

Dřevocementové tvárnice jsou stěnové díly velkého formátu, určené pro suché zdění, splňující všechny požadavky na moderní výstavbu. Pozitivní vlastnosti dřeva použitého k výrobě a technologické postupy eliminující jeho negativní vlastnosti zaručují vynikající technické parametry stěn.

 • 1

  Spojení dřevní stěpky a cementu

  Smícháním mineralizované smrkové štěpky, cementu a vody vznikne dřevobeton, který se v ocelové formě vibrolisu tvaruje do dutinové tvárnice. Ta frézováním získá přesný tvar.

 • 2

  Tvárnice v kombinaci s betonem

  Tvárnice pak slouží jako ztracené bednění pro výplňový beton a jako nosič vložené tepelné izolace a omítek. Při své velikosti je lehká, mrazuvzdorná a odolná proti ohni.

 • 3

  Stavby rodinné, bytové, občanské i průmyslové

  Stavební stěnové díly z dřevocementu jsou vhodné pro stavbu jakéhokoliv stavebního objektu, od rodinných domů přes nízkoenergetické bytové domy, průmyslové stavby a stavby občanské vybavenosti. Velké uplatnění mají také při tvorbě protihlukových zábran u silnic a železnic.